Aktualności
14-12-2011 (ponad 13 lat temu)

W ostatnia sobotę w Górze Kalwarii odbył się kolejny warsztat. Tym razem wspólnie zastanawialiśmy się nad przeszkodami w drodze do wymarzonego Ośrodka Kultury. Zebraliśmy cele, które znajdą się w strategii, a także rozmawialiśmy o pomysłach na konkretne działania w OK.

więcej »
08-12-2011 (ponad 13 lat temu)

W najbliższą sobotę (10 grudnia) w Milanówku otwarcie wystawy zdjęć, które powstały podczas warsztatów w Centrum Kultury. Na zdjęciach – mieszkańcy Milanówka i ich pasje sportretowani przez miłośników fotografii. Szukajcie fotografii w różnych miejscach Milanówka!

więcej »
 
01-12-2011 (ponad 13 lat temu)

Kolejne warsztaty w Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii za nami. Spotkaliśmy się 14 listopada i tworzyliśmy wizję Ośrodka Kultury za 5 lat, odgrywając scenki. A wszystko po to, by jak najlepiej opracować cele, które zawrzemy w strategii.

więcej »
 
10-11-2011 (ponad 13 lat temu)

8 listopada odbył się w Nadarzynie warsztat, na którym wybraliśmy zagadnienia i metody do diagnozy. W ciągu najbliższych 2 tygodni dowiemy się więcej o nadarzyńskiej młodzieży, potrzebach rodziców oraz zbadamy zapotrzebowanie na świetlicę w NOK-u.

więcej »
 
08-11-2011 (ponad 13 lat temu)

W ostatni weekend w Milanówku odbyły się warsztaty fotograficzne! Pasjonaci robienia zdjęć portretowali innych pasjonatów. A wszystko po to, aby wiedzieć więcej o Milanówku i jego mieszkańcach.

więcej »
26-10-2011 (ponad 13 lat temu)

Podczas warsztatów 17 i 24 października w Górze Kalwarii pracowaliśmy nad wizją i misją Ośrodka Kultury. Na podstawie informacji zebranych podczas diagnozy lokalnej staraliśmy się wyznaczyć kierunek, w którym będzie rozwijał się ośrodek, a także zastanowić się nad tym, jak powinna wyglądać strategia, którą już zaczynamy pisać.

więcej »
 
09-10-2011 (ponad 13 lat temu)

Po warsztatach, które odbywały się latem i wczesną jesienią, wchodzimy na etap realizowania diagnoz lokalnych. Badamy społeczność lokalną wykorzystując do tego różne metody. Diagnozy są niezbędnym etapem poprzedzającym pracę nad strategią. Wyniki badań społecznych pozwalają precyzyjniej adresować programy, które opisuje strategia.

więcej »
 
pierwsze warsztaty w Górze Kalwarii
02-07-2011 (ponad 13 lat temu)

Lipiec zaczął się warsztatami w Górze Kalwarii. Przyszło kilkanaście osób. Podczas dwudniowych warsztatów zastanawialiśmy się nad tym po co ośrodkowi kultury jest potrzebna strategia rozwoju. Efektem warsztatów jest zestaw kilkunastu hipotez dotyczących miejscowości i roli ośrodka kultury. Hipotezy te to początek naszej pracy badawczej – będziemy musieli wspólnie wybrać które są najważniejsze i które poddamy lokalnej diagnozie.

akcja animacyjna: mapowanie Milanówka
18-06-2011 (ponad 13 lat temu)

W Milanówku podczas Otwartych Ogrodów przeprowadziliśmy pierwsze ćwiczenia diagnostyczne – rozłożyłyśmy mapę ze sznurków na trawniku. Mieszkańcy łatwo mogli zlokalizować swoje ulubione miejsca w miasteczku. Tam, gdzie chcieli wbijali kolorowe chorągiewki. Powstała mapa okolicy oddająca subiektywne perspektywy różnych mieszkańców.

17-06-2011 (ponad 13 lat temu)

Za każdym razem, kiedy spotykamy się z ludźmi musimy tłumaczyć na czym polega nasz projekt. Pomyśleliśmy, że bardzo by nam ułatwiło, gdybyśmy mogli to pokazywać na schemacie.
W zespole wpadliśmy na pomysł, żeby wyprodukować tablice informacyjne w kształcie domków (nawiązującym do logo projektu), gdzie będzie krótka informacja o projekcie i miejsce na trzy ulotki w formacie połowy A4). Autorką projektu tablic jest Magda Piwowar. Razem z Magdą wymyślimy prostą formatkę (w Wordzie) do drukowania ulotek. Ulotki będzie można zmieniać przed / po każdym działaniu i warsztatach i zamieszczać na nich informacje co się będzie działo lub co się wydarzyło.

więcej »